Cieszymy się, że z roku na rok konferencja w Giżycku zyskuje coraz większe uznanie w środowisku firm i pracowników zajmujących się niezwykle ważnym obszarem działalności placówek służby zdrowia. Znaczenie sterylizacji we współczesnej medycynie rośnie wraz z postępem nauk medycznych, rozszerzaniem technik terapii i leczenia, potrzebą poprawienia jakości świadczonych usług, a także ze wzrostem świadomości pacjentów.

Jubileuszowa V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Nowoczesna sterylizacja wyrobów medycznych. Profilaktyka zakażeń szpitalnych” zorganizowana przez CSR DAN-MED pod patronatem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej, tym razem odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku w pięknej scenerii jeziora Kisajno.

W konferencji wzięło udział 247 osób z 13 województw, z 62 miast.
Swoją obecnością zaszczyciło nas 19 firm z Polski działających w branży sterylizacji medycznej i firma FAMOS z Holandii, które zaprezentowały swoją ofertę.

„Ogólnopolski Przegląd Medyczny” wspierał nas Patronatem medialnym.

W trakcie konferencji odbyło się 14 wykładów, 3 warsztaty z zakresu bloku operacyjnego i 7 warsztatów ze sterylizacji medycznej, w tym jeden prowadzony w języku angielskim przez pana Toma J.E. van Gardingena z Holandii.

Szczególne podziękowanie składamy prof. dr hab. n. med. Robertowi Latosiewiczowi z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który wygłosił wykład „Zakażenia związane z implantami ortopedycznymi” w porannej części z obszaru Blok operacyjny oraz wykład inauguracyjny „Skuteczność sterylizacji wyrobów medycznych wykonanych techniką selektywnego spiekania laserowego” dla uczestników dwudniowej konferencji.

Swoją obecnością zaszczyciły naszą konferencję: dr n. biol. Agnieszka Chojecka – Centrum Kształcenia Kadr Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH w Warszawie oraz Maria Danielewicz – Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie

Jak zawsze staramy się stworzyć uczestnikom odpowiednie warunki i pozytywną energię, która pozwoli skoncentrować się na trudnych, ale ciekawych zagadnieniach współczesnej sterylizacji medycznej, a także skłoni do szerokiej dyskusji podczas wykładów, warsztatów i w kuluarach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z V Konferencji.
Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok!